V období od 12.7.- 26.7. 2024 a v období 19.8. - 23.8.2024 čerpáme dovolenou. Děkujeme za pochopení.
ordinace zábřeh
objednejte se +420 731 543 586
dnes 23.7.2024 probíhá fyzioterapie (lichý týden 9–11h protetika - ortopedické vložky)
ordinace šumperk
objednejte se +420 775 633 707
dnes 23.7.2024 8:00 – 12:00   13:00 – 16:00 ordinuje MUDr. Marek Petráš
Online objednávka

Fokusovaná rázová vlna

Fokusovaná rázová vlna má svůj průběh koncentrovaný a proniká do hloubky 1-12 cm. Metoda se nejčastěji využívá k léčbě potíží spojených se zánětem vazů, úponu svalů, přetížení svalů,poškození pojivové tkáně, poruchách hojení kostí a k podpoře hojení chronických špatně se hojících  ran jako je např. bércový vřed. Opravdu velmi účinná je při použití v léčbě úrazových stavů, jako podpora hojení zlomenin, natržených a přetržených vazů, velmi vhodná je k odstranění úrazových otoků nebo k podpoře hojení časných pooperačních stavů pohybového aparátu, kde je mnohdy možné ji aplikovat již velmi krátce po zákroku k podpoře protizánětlivé a protiotokové reakce.  Lze ji využít k podpoře léčby chronických bolestí páteře, při poruchách pánevního dna, chronických bolestí kotníků, kolen, kyčlí a dalších kloubů.

Nezbytné místo má v léčbě odstranění různých vápnikových usazenin v oblasti ramene, kyčle a  jiných částí pohybového aparátu jako je třeba pata. Dlouhodobě využíváme její léčebných vlastností k odstranění potíží na patě, jako jsou záněty bursy, záněty plantární fascie, ostruhy patní, úponové bolesti Achillovky nebo bodobných potíží v oblasti lokte, kde řešíme potíže charakteru tenisového nebo golfového lokte.  V moha případech má její použití lepší výsledky než OP zákrok.

Při její  aplikaci dochází k uvolnění růstových látek, které jsou nezbytné pro hojící proces.  Dochází k podpoře tvorby nových cév a obnově průchodnosti drobných cév až do průměru 1mm. Obnova  cévního zásobení je klíčová pro nastartování hojícího procesu, zejména pokud se jedná a oblast postiženou chronickým zánětem.  Délka ošetření je maximálně do 30 minut. Úspěšnost léčby je 80-90 %.

V naší ordinaci používáme špičkové přístroje firmy Storz Duolith T-TOP SD1.

 

Vysokoindukční magnet - Magnetolith Storz

Dosahuje podobných hojících efektů jako fokusovaná rázová vlna, ale na jiném fyzikálním a jiném fyziologickém principu na základě zlepšení vlastností mezibuněčné hmoty. Mezibuněčná hmota je polotekuté prostředí mezi buňkami, kde se odehrávají klíčové výměny látek mezi buňkami a krevními cévami a lymphatickými cévami. Správná funkce mezibuněčného prostoru je jako dálnice bez zácpy. Pokud poškozené buňky mohou rychle komunikovat, rychle vyměňovat potřebné látky, pak i hojení a obnova poškozené oblasti se výrazně zrychlí. Oblast použití fokusované rázové vlny a vysokoindukčního magnetu se do značné míry překrývá. Přesto již máme  vypozorované oblasti, kde použití Magnetolithu jasně upřednostňujeme.  Jsou to bolesti zad v oblasti kříže, bolesti krční páteře a přechodu mezi krční a hrudní páteří, bolestivé přetížení svalů kolem lopatek a velmi časné použití u pooperačních stavů k odstranění otoku a tím pádem k urychlení hojení, protože jakýkoliv otok zhoršuje podmínky hojení. 

Nespornou výhodou je nebolestivost ošetření, proto Magnetolithem nahrazujeme fokusovanou rázovou vlnu, tam, kde bolest není žádoucí a nebo by pacient ošetření fokusovanou rázovou vlnou špatně toleroval.

Radiální rázová vlna

Radiální rázová vlna - rychlá a účinná léčba povrchových partií těla. Jde o zákrok, který obvykle netrvá déle než 15 minut . Terapii radiální rázovou vlnou používáme jako vhodný doplňěk léčby fokusovanou rázovou vlnou .  Na rozdíl od  fokusované rázové vlny proniká pouze 1-6 cm do hloubky a jednotlivé vrstvy rozvibrovává. Její  aplikaci ucítíte jako tlučení kladívkem. Při  její  alikaci se  tkáně uvolní, odstraní se spoušťové body v přetížených svalech, zlepší se  celkově metabolismus ošetřované oblasti. Nehodí se pro akutní úrazové situace a časné pooperační  stavy.

V naší ordinaci používáme přístroje BTL SWT 6000 a Storz Master pulse 100. 

 

Vysokovýkonný laser High 6000 12W BTL

Používáme jej s vysokým úspěchem u  bolestivých stavů dětských kolen nebo pat. Laser proniká pouze do měkkých  tkání a ještě lépe  na místech, kde není  mnoho podkožního tuku. Zlepšuje využití kyslíku v buněčných elektrárnách - mitochondriích. Působí analgeticky protizánětlivě a jeho aplikace je  bezbolestná.